Hakkımızda

Eyüp Çocuk Yardım Derneği , 24 kişilik Genel Kurul üyelerin den oluşan Yönetim Kurulu ile 1984  yılında bu işin başı sevgi diye yola çıkan siz Eyüp ’lü hayırsever ve müteşebbis kişiler tarafından kurulmuştur. Hafız Şaban Özbalçık adlı vatandaşımız tarafından Çocuk Esirgeme Kurumuna verilen  4040 m2 alan üzerinde çocukların barınması için yaptırdığı binanın dışında yaklaşık 650 m2 lik alanda ilk defa hizmetlerine başlamış, daha sonra aynı alan içinde yaptırdığı müstakil hizmet binasında İstanbul Sosyal Hizmetler Eyüp Çocuk Yuvası çocuklarına hizmet vermeye devam eden bir dernektir.

1984 Yılında kuruluşundan bugüne Eyüp Çocuk Yuvası çocuklarına hizmeti kendisine şiar edinen derneğimiz ,halen yuvamızda koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımızın her türlü etkinlik masrafları, sağlık ilaç, eğitim, kıyafet, yol-ulaşım vb. giderlerini, yuvada bulunan tüm fiziki ortamların bakım ve onarımını karşılamaktadır. Ayrıca Yuva idaresi ile ortak bir proje kapsamında çocukların dış ortam ve aile ortamına alışabilme süreçleri için 2012 yılında başlayan sevgi evleri projesi kapsamında iki adet ev tutulmuş burada kalan çocukların her türlü masrafları yine derneğimiz tarafından karşılanmaktadır.

Derneğimiz mülkiyetinde bulunan biri FORD CONNECT  (4+1)  ,diğeri  VOLKSWAGEN CRAFTER  (14+1)  olmak üzere 2 adet aracı, tüm masraflarını karşılayarak yuvamız çocuklarının hizmetine tahsis etmiştir.

Derneğimiz  9 Asil – 9 Yedek Yönetim Kurulu üyesi ve 3 Asil – 3 Yedek Denetim Kurulu üyesi  ile faaliyet göstermektedir. Kuruluşundan itibaren dernek yönetiminin tüm kademelerinde görev almış bulunan Sayın Musa AKKAYA, 1990 yılında kendisine tevdi edilen dernek yönetim kurulu başkanlığını halen devam ettirmektedir.Eyüp sakinlerinden ve saygın esnaflarından olan dernek başkanı Musa AKKAYA ,uzun müddet İstanbul  Valiliği  Sosyal  Yardım ve Dayanışma Vakfı üyeliği, 8. dönem  İl Genel  Meclisi üyeliği, 2  dönem Eyüp Belediye Meclis Üyeliği yapmış ,halen Eyüp İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üyeliği ,BM-AB-İçişleri Bakanlığı (Birleşmiş Milletler-Avrupa Birliği-İçişleri Bakanlığı)   ortak projesi olan Eyüp Kaymakamlığı İç Güvenlik Kurulu  üyeliği görevlerine devam etmektedir.

Eyüp Çocuk Yardım Derneği ,çocukların koruma,bakım ve eğitimleri ile ilgili yapmış olduğu faaliyetlerden dolayı 1990 yılından beri nerdeyse her yıl altın madalya ile ödüllendirilmiş, hem halkımız tarafından hem de kamu ve özel kurum ve kuruluşlarından bir çok ödüle layık görülmüş yüz akı bir derneğimizdir.

Derneğimiz ,yaptığı ve yapacağı tüm faaliyetlerde maddi ve manevi tüm gücünü   -

 siz Hayırseverlerimizin desteği ve bağışları ile yürütmektedir!..